1

 

  «« strona główna galopuje.pl

Rancho Rumak Team


Rancho Rumak Team

 
To grupa ludzi związanych z naszym ośrodkiem, kochających jazdę konną, w większości w stylu western i lubiących rozwijac swoje pasje. Razem wyjeżdżamy na zawody jako startujący lub kibice. Dołącz do nas!

Szefostwo: Danuta i Waldemar Kubiakowie

Państwo Kubiak są założycielami i właścicielami ośrodka. Pierwsze koniki kupili w 2000r. i początkowo zajęli się hodowlą kuców i koni małopolskich, jednak z czasem otworzyli pensjonat dla koni i zaczęli wspierać córki w jeździectwie westernowym wyjeżdżając z nimi na zawody

Sylwia KubiakSylwia i Carruso  Szylwutek na Markizi

Konie fascynowały mnie odkąd pamiętam. W dzieciństwie mama opowiadała mi o swoim rumaku i „połknęłam bakcyla” końskiego chyba już na całe życie. Najpierw wysyłałam listy do św. Mikołaja z prośbą, żeby przyniósł mi mojego wymarzonego konia. W 2000 roku rodzice kupili małe stadko, które troszkę nam się rozrosłoJ Najpierw na swojej ukochanej klaczy Kamisi próbowałam znaleźć swoje miejsce w świecie jeździeckim: począwszy od amatorskich skokach a skończywszy na pracy z końmi naturalnymi metodami. Wszystko zmieniło się, kiedy poszłam na studia. Moja druga pasja – turystyka związana jest z kierunkiem studiów: Turystyką i Rekreacją w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Na I roku zrobiłam uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej oraz pilota wycieczek. Potem pojawił się splot okoliczności, który najpierw naprowadził mnie na odpowiednie osoby, a potem na sam styl western. Kilka lat  temu zaczęłam wreszcie prawdziwie profesjonalną jazdę i starty w konkurencjach trail i western riding na klaczy Markiza. W sezonie 2009 startowałam na koniu rasy American Quarter Horse Caruso, któremu zawdzięczam wiele sukcesów, m.in. piąte miejsce na Mistrzostwach Europy Centralnej na Węgrzech oraz drugie miejsce w trailu open na Mistrzostwach Polski. Od kilku lat prowadzę z rodzicami gospodarstwo agroturystyczne Rancho Rumak, gdzie szkolę jeźdźców, konie oraz organizuję imprezy jeździeckie jak szkolenia czy rajdy konne. Obecnie wraz z koleżanką piszemy pracę magisterską, która jest projektem szlaku konnego w Puszczy Białowieskiej. Od 2010 r. współpracuję z Grupą Wyprawową Chate, z którą byłam jako praktykantka na wyprawie konnej w Mongolii.

Ola Pietras
To 10 letnia zawodniczka, debiutująca w sezonie 2010 na zawodach westernowych. Startuje na koniku Bryczku, z którym się świetnie dogaduje. Razem zdobyli wiele medali na zawodach kwalifikacyjnych w konkurencjach: western pleasure, trail, western horsemanship, oraz brąz i srebro na Mistrzostwach Polski. Ola z Bryczusiem zdobywają sympatie publiczności wszędzie, gdzie tylko sie pojawią.
Olga Lewińska (Olinek)

Olinek na HidusiuMa w pensjonacie Rancho Rumak konika Hidusia, z którym trenują tu jazdę w stylu western."Obecnie jestem studentką zootechniki (spec. hodowla koni). Kilka lat temu zauroczył mnie piękny, gniady źrebak o imieniu Hidalgo. Niedługo potem stał się moim spełnionym marzeniem... Rozpoczęła się nasza wspólna podróż :), a wraz z nią moja fascynacja naturalnymi metodami pracy z końmi oraz (po pierwszym kursie - w roli słuchacza)wdrożenie jej w życie. Poza psychologią interesuję się także mechaniką ruchu koni. Od niedawna odkrywamy z Hidalgo uroki jazdy w stylu western. Mamy za sobą udział w szkoleniach z Eweliną Zoń oraz pierwsze wyjazdy i starty w zawodach. Na co dzień bawimy się, trenujemy i wspólnie leniuchujemy :)"Marta Kaźmierczak

Mam 15 lat jestem uczennicą trzeciej klasy gimnazjum. Moja przygoda z końmi rozpoczeła się po opowieściach taty o tym jak w dzieciństwie spędzał czas z końmi. Zaciekawiona wspomnieniami taty marzyłam o własnym koniu. Moje marzenie spełniło się 30 kwietnia 2008r. gdy otrzymałam od rodziców   Majkę-kuca szetlandzkiego. Dzięki temu mogłam rozwijać swoją pasje a w przyszłości poznać Sylwię moją nauczycielkę i właścicielkę Bryczka-ojca Majki.To właśnie dzięki Sylwii zainteresowałam się jazdą westernową i w tym stylu pragnę się rozwijać.U Sylwii najczęściej jeździłam na Myszce-koniku polskim od początku dażyłam tego konia wielką sympatią.Gdy dowiedziałam się że Sylwia chce sprzedać Mychę bardzo chciałam ją mieć.Dzięki moim wspaniałym rodzicą Mycha stała się moim koniem.

Agnieszka BrzozowskaAgnieszka od niedawna jest związana z Rancho Rumak - dzierżawi Markizę, na której sobie jeździ ujeżdżeniowo. Oczywiście namawiamy ją do spróbowania wetsernu:) Aga o sobie:"Pierwszy raz wsiadłam na konia w wieku 13 lat. Było to w SO Łąck - podczas wakacji jakie tam spędziłam w 1998 roku. Pamiętam dobrze ciemnogniadego ogiera na którym jeździłam - nazywał się Rywal i zawsze będzie zajmował w moim sercu szczególne miejsce. Śledziłam jego losy przez 12 następnych lat aż do 21.01.2010 r, kiedy to padł w tym właśnie dniu - moich imienin.   Od czasów Łącka jeździłam kilka lat w wakacje w stajni u p. W. Górnckiego w Andrzejowie Duranowskim oraz w stajni w Hipolitowie pod Żyrardowem, pracowałam jako wachmistrz na koloniach w Joachimowie Mogiłach. Następnie wyjechałam na studia do OIsztyna (kierunek zootechnika specjalnosć hodowla koni i jeździectwo) gdzie miałam możliwość jazdy na koniach uczelnianych oraz w gospodarstwie agroturystycznym Maltanka. W trakcie studiów zdobyłam uprawnienia instruktora rekreacji ze spec. jazda konna. W międzyczasie przewinęły się praktyki w SO Książ oraz SK Walewice, następnie pomoc przy koniach i na zawodach w miejscach nastawionych na WKKW: Stara Miłosna, SKJ "Military" Kąck, KJ "Bingo" i bardziej pod kontem ujeżdżeniowym np. SKJ " U Wasyla" w Jaktorowie.A teraz czas na Rancho Rumak :PMoja pierwsza praca zawodowa również związana była z końmi - obsługa klienta w klubie jeździeckim w Warszawie a obecnie jestem zootechnikiem w stadzie bydła mlecznego oraz prowadzę lekcje w technikum z zakresu produkcji zwierzęcej.Innych zainteresowań oprócz koni nie mam więc nic nie napiszę :)"


Madzia KamińskaMadzia już od kilku miesięcy uczy się westu w Rancho Rumak dojeżdżając do nas aż zza Warszawy. Jej ulubienicą jest haflingerka Szamanka, zwana przez Madzię Bubą:)