1

 

  «« strona główna galopuje.pl

Nasze rumaki

Hańcza II, rasa: xo

Ur. 27. 03.1989r.
Hodowla: SO Białka
Rasa: półkrew angloarabska (XO)
Wzrost: 159 cm
Maść: gniada
Bonitacja: 80 pkt
Hańcza to była najstarsza nasza klacz, matka i babcia reszty stada. Ale to nie wszystko, była przywódcą stada, niekwestionowanym autorytetem dla wszystkich koni, które przybywały do naszej stajni, uosobieniem piękna, dumy i szlachetności. Pozostanie w naszych sercach i w naszej pamięci na zawsze.

Markiza, rasa: spUr. 11.04.2000r.
Hodowla: własna
Rasa: Polski Koń Szlachetny Półkrwi (SP)
Wzrost: 163 cm
Maść: siwa
Bonitacja: 81 pkt
Piękna, szlachetna księżniczka nasza:) Miziucha nasza jest troszeczkę zamknięta w sobie, poważna, wrażliwa, wyczuwa emocje jeźdźca, co powoduje ze nie każdemu zaufa. Początkowo brała udział w zawodach skokowych, a następnie wraz z właścicielką trenują western, z wieloma sukcesami na swoim koncie, m.in: IV m-ce na Mistrzostwach Polski w western riding (2010r) i V w trailu (2008r.)

Bryczek, rasa: szetl.

Ur. 15. 12.1999r.
Hodowla: Holandia
Rasa: kuc szetlandzki
Wymiary: 102-14-15 cm
Maść: kaszt-srokaty
Nr licencji: 105 Wr (wpis do Rejestru Koni Małych)
Bonitacja: 81 pkt
Bryczek (Bryczuś, Bryczan, Ogr) - ogier łobuziak, eliminuje wszelkich rywali (mimo, że jest mały). Trzęsie stadem, choć nie jest jego przywódcą - dlatego często dostaje kopniaka od dużych koleżanek (często też są ślady zębów na jego zadku). Uwielbia chodzić w tereny ze swoimi dużymi klaczami, czasami nawet nadąża. Ma już sporą gromadkę potomstwa (inne w drodze), którym przekazuje urodę, poprawną budowę i wspaniały charakter.
W sezonie 2008 Bryczuś odnosił sukcesy w zawodach westernowych (konkurencje: trail, western pleasure oraz western horsemanship), został ulubieńcem publiczności podczas Mistrzostw Polski. Mały konik o wielkim serduszku. Obecnie startuje pod zawodniczką Ola Pietras, zajmując na MP w 2010r.:
II m-ce w western horsemanship
III m-ce w western pleasure
Kamisia, rasa: sp

Ur. 15.07.1997r.
Hodowla: SO Białka
Rasa: Polski Koń Szlachetny Półkrwi (SP)
Wzrost: 160 cm
Maść: gniadosrokata
Bonitacja: 80 pkt


Kamisia (Kamiś, Kamilka, Cudak) - To mój ukochany rumak. Na opisanie jej charakteru nie wystarczyłaby gruba księga, więc spróbuję w kilku słowach: cudaczna, zabawna (wręcz cyrkowa), ma w głowie pomysłów sto, wieczny źrebak. Zacytuję tu może naszego kowala: "Ona już nigdy nie dorośnie". Ma bardzo wydatne, mechaniczne chody, wysoko osadzoną szyję, delikatny pysk - bez problemu można jeździć na niej bez ogłowia. Ulubienica dzieci, ma "niuchę".


Karmelka, rasa: spUr. 26.03.2005r.
Hodowla: Rancho Rumak
Rasa: Polski Koń Szlachetny Półkrwi (SP)
Maść: gniadosrokata
Karmelka (Karmelita) - nieodrodna córka swojej mamusi, jest "klonem" Kamisi pod względem wyglądu, charakteru, głupot...., lub nawet ją przewyższa (niuchę ma taką samą!).
wzrost ok. 165cm m.Kamisia sp/Krawat wlkp, o. Asyż trk/Hamlet Go/Turnus. Od strony matki płynie w niej krew koni wielkopolskich oraz angloarabów polskich i węgierskich Shagya, ojciec Asyż hod. SK Liski bardzo wysokie miejsce w zakładzie treningowym, odnosi sukcesy w skokach przez przeszkody. Klacz ma fenomenalny ruch, poprawną budowę, jest bardzo grzeczna, uwielbia towarzystwo ludzi. Jest bardzo dobrze ujeżdżona: robi trawersy, ustępowanie od łydki w stępie i kłusie, kontrgalopy, ma predyspozycje do dresażu, w ciągłym treningu, jeździ w tereny.
Karmelka przeznaczona jest na sprzedaż


Whisky, rasa: szetl.


Ur. 07.04.1995r.
Hodowla: Holandia
Rasa: kuc szetlandzki
Wzrost: 105cm
Maść: brudnokaszt-srokata
Bonitacja: 82 pkt
Whisky (Whiskusia) - "małe jest piękne" i wydaje się, że ona o tym wie. Niesamowicie inteligentna, przebiegła i pewna siebie, jest drugim przywódcą stada i nie ma problemu w ustawieniu dużych koni gdzie ich miejsce! Uwielbia szczotkowanie i wszelkie pieszczoty, choć już nie młodziutka zachowała młodzieńczy charakter < z psikusami włącznie>, piękny ruch, lubi wypady w teren i skoki przez przeszkody (brała udział z powodzeniem w amatorskich zawodach w skokach).

Mycha, rasa: kuc.ur. 07.02.2004r.
rasa: kuc
wzrost: 126 cm
maść: myszata
bonitacja: 81 pkt.
właściciel: Marta
Myszka: niepozorna, cichutka, mała ale w stadzie radzi sobie nieźle! Konik klasyczno-westernowy: potrafi zrobić ustępowania od łydki, trawersy, kontrgalopy, skacze przeszkody do 80cm, super radzi sobie w terenie.

Carruso, rasa: AQH.ur. 2002r.
rasa: American Quarter Horse
wzrost: niski:)
maść: skarogniada
właściciel: Natalia Huszczyńska
Carruso zwany Grubym to niezwykle sympatyczny i przyjacielski konik, klasyczny przykład bardzo skromnej gwiazdy. Ma się czym pochwalić - jest wielokrotnym Mistrzem Polski w konkurencji trail i western pleasure. Ten konik ma naprawdę dużo fanów, uwielbia być w centrum uwagi, za marchewkę zrobi wszystko.
Gala, rasa: kuc.ur. 2002r.
wzrost: 132
maść: myszata
właściciel: Sylwia Kubiak
Gal chodzi w zaprzęgu i uwielbia skakac przez przeszkody, jest złośnicą:) Wyspecjalizowała się w odśnieżaniu ujeżdżalni oponą.Szmanka Zacna Białogłowa, rasa: haflinger.ur. 2007r.
wzrost: 141cm
maść: jasnokasztanowata
właściciel: Sylwia Kubiak
Zwana przez znajomych Blondynką, jest bardzo sympatycznym konikiem, z poczuciem humoru, uwielbia odsuwac suwaki:) Jest w treningu westernowym i choc młoda, brała już udział w zawodach, w konkurencji trail spisując sie bardzo dobrze!


Lancer Fire Jac, rasa: AQH.ur. 2007r.
maść: kasztanowata
właściciel: Waldemar Kubiak
Bardzo grzeczny konik, w treningu westernowym do konkurencji reining. Ma już pierwsze sukcesy na zawodach w kategorii dzieci pod Agnieszką Kubiak, m.in: I m-ce w western pleasure na Mistrzostwach Polski 2010r.Hidalgo, rasa: XO.ur. 2005r.
hodowla: Rancho Rumak
maść: gniada
właściciel: Olga Lewińska
Hiduś jest synem naszej Hańczy i Monsuna, który zajął II m=ce na wystawie Polagra. Razem ze swoją właścicielką Olgą trenują jazdę konną w stylu westen, ale zajmują się też naturalnymi metodami pracy z końmi.